news test

W pierwszy weekend września (3-5.09.2021 r.) na hipodromie w Olszy rozegrany zostanie XIII Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni w skokach przez przeszkody.
W tym roku kategoria czterolatków będzie jednocześnie Memoriałem Wojciecha Fabińskiego.

„Wojciech Fabiński założyciel i twórca Stadniny Koni Nad Wigrami, który od 1999 roku stawiał jej najwyższe cele w hodowli. Pomimo nieobecności Wojciecha Fabińskiego od blisko 2 lat, jego wytrwałość i oddanie hodowli wskazuje do dziś kierunek dla dalszych działań podejmowanych przez stadninę Nad Wigrami”
Do dnia dzisiejszego do tej kategorii została zgłoszona rekordowa liczba 90 koni, a przypominamy termin zgłoszeń mija 27 sierpnia.

Najmłodsze wierzchowce będą oceniane przez pięcioosobowy zespół arbitrów, a dwie skrajne noty będą odrzucane. Organizator do oceny zaprosił dwóch licencjonowanych sędziów PZJ: Andrzeja Matławskiego i Antoniego Dahlke a także reprezentanta zawodników – Aleksandrę Lusinę-Gołaś. , hodowców – Tomasza Bagniewskiego, oraz reprezentującego trenerów Marka Fimmela.

Doskonałą okazją do wymiany poglądów będzie spotkanie w piątek 3 września z tematem przewodnim „Wykorzystanie folbluta w hodowli konia skokowego”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych hodowlą i treningiem koni sportowych.

Konkursy finałowe będą transmitowane przez SwiatKoni.